Українці імпортували 131 розкішне авто з початку року: найбільше – Porsche

Поділись

За перші п’ять місяців 2025 року в Україну завезли 131 автомобіль, що підпадає під податок на розкіш. Цю інформацію повідомив “Опендатабот” з посиланням на дані Міністерства економіки. Переважну частку серед імпортованих авто преміумкласу склали моделі Porsche та Mercedes-Benz, які разом охоплюють 84% ринку цього сегменту.

Зокрема, 63% усіх “розкішних” авто – це Porsche, серед яких найпопулярнішими виявилися електрокари Taycan (41%) та гібриди Cayenne E-hybrid (8%). На другому місці знаходиться Mercedes-Benz з моделями S 450 та S 580 4MATIC, що сукупно складають 15% від усіх постачань.

Майже половина ввезених елітних авто (43%) зареєстрована в Києві, ще 13% – у Київській області. По 9% припадає на Одеську та Львівську області.

Загальна кількість ввезених авто преміумкласу цього року суттєво знизилася: у 2024 році за аналогічний період їх було 448, що в 3,4 раза більше. Водночас, порівняно з 2021 роком, поточний показник зріс на 42%.

Електромобілі та гібриди продовжують домінувати в сегменті: 47% імпортованих авто мають повністю електричну тягу, ще 23% – змішані силові установки. Частка бензинових моделей становить 19%.

Найдорожчий автомобіль цього року, Rolls-Royce Cullinan Black Badge вартістю 700 000 доларів, зареєстрували в Києві. Також у столиці зафіксували імпорт електрокара Rolls-Royce Spectre за 600 000 доларів.

На сьогодні в Україні нараховується 338 моделей авто, що підпадають під податок на розкіш, тобто автомобілів вартістю понад 3 мільйони гривень і віком до 5 років. Для порівняння, у 2024 році таких моделей було більше – 468.

Із січня по квітень 2025 року власники елітних авто сплатили до бюджету 87,2 мільйона гривень транспортного податку, що на 12% більше, ніж торік. Найбільше надходжень – 26,5 мільйона гривень – зафіксовано з Києва. Ставка податку залишається незмінною – 25 000 гривень на рік за один автомобіль.

рекламне
Віталій Каіров
Віталій Каіров
Редактор та автор новин на ZUBR.in.ua

Останні новини