На Глобальному саміті громадського транспорту UITP 2025 у Гамбурзі компанія Solaris представила 12-метровий електробус Urbino 12 Electric. Ця модель, вперше показана на виставці Mobility Move 2024 та відзначена премією Sustainable Bus Award 2025, вирізняється інноваційною модульною системою приводу.
Модульна система приводу дозволила відмовитися від традиційної шахти двигуна в задній частині, де зазвичай розташовувалися батареї, інвертор та компоненти системи охолодження. Тепер усі батареї розміщені на даху, що дозволило збільшити кількість сидячих місць у салоні з 34 до 41. Загальна пасажиромісткість автобуса може сягати 100 осіб.
В електробусі використовуються новітні NMC батареї High Energy 100, розроблені у співпраці з варшавською компанією Clean Power Technology. Можливе встановлення від трьох до шести модулів, загальною ємністю від 300 до 600 кВт⋅год. Це забезпечує запас ходу до 600 кілометрів за результатами випробувань eSORT2.
Представлений на саміті електробус Solaris Urbino 12 Electric оснащений центральним електромотором ZF CeTrax потужністю 220 кВт. Також можливе встановлення електричної осі ZF з двома мотор-колесами ZF AxTrax, кожен потужністю по 125 кВт.