Раптова поява перед вантажівкою чергового “шумахера”, що вилетів із сусідньої смуги й сховався у “вікно” перед фурою, до добра не доведе. На цих тонкощах роблять акцент автори дослідження з рекрутингової компанії Logistic Force (Нідерланди).
Для фури такі маневри завершуються якщо не зіткненням, то пошкодженням вантажу. Його просто за інерцією руху при різкому гальмуванні зриває з місця, навіть за умови добротної фіксації.
Не всі водії легковиків усвідомлюють, що багатотонний магістральний тягач з завантаженим напівпричепом зупинити навіть в екстреному режимі за 5-6 метрів не вийде – гальмівний шлях розтягнутися на кілька десятків метрів.
Далекобійниця Есмеральда Тол, як і 64% її нідерландських колег, вважає сучасні системи допомоги водієві (такі як адаптивний круїз-контроль і Lane Assist), гарними помічниками людям їхньої професії. Але ці системи дуже різко реагують на швидкий і несподіваний виїзд на смугу перед вантажівкою іншого транспорту.
Такі дії сторонніх учасників руху приводять до автоматичного втручання цих систем допомоги водієві з екстреним гальмуванням вщерть заповненої багатотонної фури. У такому разі сили інерції негативно діють навіть на закріплений вантаж.
Щоб привернути увагу до наслідків цього явища, телевізійний експерт Роб Геус разом Есмеральдою Тол, відомою з телепрограми Meiden die Rijden (Дівчата за кермом), випробував фуру на замкнутому контурі, імітуючи дорожньою ситуацію.
Була здійснена аварійна зупинка підготовленої вантажівки з облаштуванням ресторану у кузові напівпричепа. Наслідки пошкоджень приголомшливі.
Як зазначають автори дослідження, подібні маневри легковажних водіїв легкової групи транспорту допікають найбільше. Про таке явище одностайно висловилися не десяток-другий далекобійників, а сотні. Опитуванням в дослідженні було охоплено рівно 1399 працівників галузі.