САУ «Богдана» коштує менше 3 млн євро: у чому її головні переваги

Поділись

Німецькі журналісти побували на полігоні, де тренують екіпажі самохідної артилерійської установки (САУ) «Богдана», та поспілкувалися з виробниками, які розкрили вартість цієї техніки та ключові технічні особливості.

За словами представника заводу, ціна однієї САУ становить близько 2,8 млн євро. Вартість може змінюватися залежно від типу шасі, яке використовується в конкретній машині. Водночас виробництво «Богдан» вийшло на новий рівень – щомісяця випускається понад 20 одиниць.

Щоб уникнути ризиків, пов’язаних із бойовими діями, виробничі потужності розосередили по кількох локаціях, зокрема за кордоном. Крім того, жоден компонент САУ не виробляється лише в одному місці – це гарантує, що навіть при атаках на окремі заводи виробництво не зупиниться.

Українські військові, які вже застосовують ці артилерійські установки, відзначають:

  • Високу точність – завдяки спеціальній геометрії нарізів у стволі та додатковій центральній опорі, що стабілізує гармату.
  • Довговічність – гармата витримує 7–8 тисяч пострілів без суттєвої втрати точності.
  • Надійність систем – на відміну від західних аналогів, «Богдана» має повністю продубльовані електричні та гідравлічні системи. Це дозволяє керувати установкою навіть у разі пошкодження – наприклад, якщо у французькій САУ Caesar відмовить гідравліка, вона не зможе покинути позицію, а «Богдана» зробить це вручну.
  • Швидке обслуговування – усі ремонтні роботи проводяться в Україні, а необхідні деталі доступні протягом 24 годин.

Журналісти також зафіксували підготовку екіпажів до використання буксованої гаубиці «Богдана-Б», яка вже надходить у війська серійно.

155-мм колісну САУ «Богдана» почали розробляти у 2016 році на «Краматорському заводі важкого верстатобудування». Виробництво власного ствола для цієї артсистеми стало справжнім проривом для України.

У січні 2022 року «Богдана» успішно завершила випробування, здійснивши 450 пострілів із дальністю до 42 км. А вже у 2023 році стартувало серійне виробництво, після чого установка потрапила на озброєння 16 бригад, включаючи підрозділи Сухопутних військ, морської піхоти, нацгвардії та спецпризначенців ГУР.

рекламне
Віталій Каіров
Віталій Каіров
Редактор та автор новин на ZUBR.in.ua
ДжерелоМілітарний

Останні новини