«Краматорський завод важкого верстатобудування» офіційно зареєстрував міжнародний патент на самохідну артилерійську установку 2С22 «Богдана». За інформацією аналітика бронетехніки BTVT, розробка запатентована як окремий артилерійський модуль для встановлення на різні шасі, а також у повній конфігурації.
Патент подано за процедурою Patent Cooperation Treaty (PCT) — міжнародного договору, що дозволяє заявнику отримати патентну охорону винаходу одночасно в багатьох країнах. Цей договір спрощує та робить більш ефективним процес патентування, регулюючи права та обов’язки держав-учасниць і заявників. У патентній документації САУ «Богдана» представлена на новому шасі у повній конфігурації.
Таке патентування може свідчити про підготовку «Краматорського заводу важкого верстатобудування» до організації закордонного виробництва цієї установки. Українське підприємство активно випробовує артилерійський модуль на різних типах шасі. У травні 44-та окрема артилерійська бригада вже отримала нову версію САУ «Богдана», що є щонайменше п’ятою модифікацією цієї установки, яка використовує різні шасі та варіанти броньованих кабін.
У патенті артилерійська частина також представлена з напівавтоматичним досилачем. Однак, українські військові зазначають, що в бойових умовах його не застосовують через технічні особливості конструкції, яка не передбачає одночасного заряджання та наведення гармати.
Серійне виробництво вітчизняної самохідної артилерійської установки «Богдана» розпочалося на початку 2023 року. Вартість однієї САУ коливається в межах 2,3–2,8 мільйона євро, залежно від типу шасі та конфігурації броньованої кабіни. З метою убезпечення виробництва в Україні його було розосереджено по кількох локаціях, а також впроваджено дублювання: жодна деталь не виготовляється лише в одному місці.