Кожен водій може опинитися в ситуації, коли його автомобіль раптово заблокували на парковці іншою машиною. Що робити в такому разі і як покарати порушника? Редакція SUV News поспілкувалася з експертами і підготувала відповідь на це запитання.
Насамперед варто зазначити, що ця проблема доволі розповсюджена в Україні, особливо у великих містах, де велика щільність автомобільного трафіку і є нестача паркувальних місць. Заблокувати ваше авто можуть як на парковках торгових центрів, так і у дворах житлових будинків.
Експерти в такій ситуації радять не вдаватися до самостійних дій і не стукати по машині порушника, щоб тим самим активувати сигналізацію і змусити власника повернутися до авто. Таким чином ви ризикуєте пошкодити машину порушника, перетворившись у такий спосіб із жертви на винуватця. У підсумку вже вам доведеться виправдовуватися і компенсувати збитки.
«Оптимальним рішенням буде виклик патрульної поліції на місце події», – радить досвідчений юрист. «Під час дзвінка обов’язково повідомте реєстраційний номер автомобіля-порушника. Нерідко поліцейські можуть самостійно зв’язатися з власником транспортного засобу, оскільки контактні дані фіксуються під час реєстрації автомобіля».
Штраф за створення перешкоди на парковці в Україні становить 680 гривень. Якщо порушника немає на місці, його авто і зовсім можуть евакуювати на штрафмайданчик. Щоб зафіксувати факт порушення до приїзду поліції, варто зробити фото і відео машини з різних ракурсів, де чітко видно, що ваш автомобіль не має можливості виїзду.
За наявності проблем, яка систематично повторюється на подвір’ї житлового будинку, юристи рекомендують звертатися до ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирного будинку), щоб врегулювати спір і порушити питання про організацію правильного паркування на території.