Автопарк ЗСУ налічує 300 нових зразків автомобільної техніки — від багі до MRAP

Поділись

З початком повномасштабного вторгнення армія України зробила справжній технологічний стрибок у плані мобільності. За офіційними даними Головного управління забезпечення життєвого циклу озброєння, з 2022 року на озброєння допущено майже 300 нових зразків автомобільної техніки. І це вже не ті радянські УАЗи — техніка стала різноманітною, спеціалізованою й орієнтованою на конкретні бойові задачі.

Українські підрозділи активно використовують надлегкі електромотоцикли, як-от Atom Military. Їхній головний плюс — тиша та прохідність. Вони здатні долати густі ліси, кам’янисті схили та заболочені ділянки без шуму двигуна. Для перевезення вантажів і евакуації поранених до них долучаються квадроцикли й гексоцикли.

Ще один тип мобільної техніки — тактичні багі, зокрема український VARAN. Ці легкі машини пристосовані для швидких рейдів, розвідки й підтримки штурмів. Завдяки своїм характеристикам вони стають складною ціллю навіть для FPV-дронів.

Основу мобільного арсеналу складають військові пікапи — вони виконують більшість логістичних завдань, перетворюються на мобільні вогневі точки, платформи для кулеметів чи ПТРК. Якщо завдання передбачає більшу небезпеку — у хід ідуть бронеавтомобілі.

Українські TYSA та “Джура” — це вже не просто пікапи, а броньовані тактичні машини з баловим захистом. Їх використовують у зоні бойового зіткнення: для розвідки, патрулювання, вогневого прикриття.

Середній клас представленo такими моделями, як Oncilla-Shturm, КрАЗ “Кугуар”, “Дозор”. Вони мають посилений захист — зокрема протимінний і від артилерійських уламків.

До важкого класу входять «Козак-2», «Козак-5», «Новатор-2», “Спартан”, “Варта”, INGUAR. Ці машини спроможні проводити штурмові дії, зберігаючи високий рівень захисту особового складу.

Окрема категорія — це MRAP (Mine-Resistant Ambush Protected): Maxxpro, Casspir, Oshkosh, Husky, Wolfhound, Mastiff, Bushmaster. Їхня особливість — виняткова витривалість до мін і потужна броня.

Коли потрібно долати болота, плавні та надважке бездоріжжя, на допомогу приходить український болотохід ТАХА. За позашляховими характеристиками ця техніка залишає позаду навіть гусеничні машини й амфібії. Таких можливостей потребують підрозділи, що працюють у важкодоступних регіонах.

рекламне
Віталій Каіров
Віталій Каіров
Редактор та автор новин на ZUBR.in.ua
ДжерелоМіноборони

Останні новини